Szlachetna Paczka 2019

szlachetna paczka bialystok 2019

Drodzy Rodzice, 

Zapewne słyszeliście o akcji SZLACHETNA PACZKA! Jak co  roku postanowiliśmy pomóc tym najbardziej potrzebującym i dlatego zwracamy się do  Państwa z prośbą o wsparcie naszej paczki, którą będziemy zbierać przez najbliższe 3 tygodnie.

W ty roku wybraliśmy Pana Bartosza samotnie wychowującego syna.

Pan Bartosz (36 l.) samotnie wychowuje syna Kacpra (10 l.) . Do pewnego momentu rodzina była bardzo szczęśliwa. Pan Bartosz wraz z żoną byli kochającym się i zgodnym małżeństwem. Później na świecie pojawił się Kacper i od tego momentu coś zaczęło się między nimi psuć. Pan Bartek, aby utrzymać rodzinę musiał dużo pracować, przez co nie było go przy żonie kiedy ona bardzo potrzebowała jego wsparcia. Przestała sobie radzić, na czym też cierpiało ich małżeństwo. Zdecydowali się je ratować, uczęszczali na spotkania z mentorem, jednak ostatecznie ich związek się rozpadł. Z uwagi na zły stan psychiczny żony Pan Bartek sam musiał zająć się synem. Wyprowadził się z mieszkania i przeniósł do swoich rodziców, gdzie wraz z synem do dziś zajmują jeden niewielki pokój. W niedługim czasie żona Pana Bartka popełniła samobójstwo, co ostatecznie załamało ojca i syna. Pan Bartek wiedział jednak, że musi podnieść się dla syna i do pewnego czasu byli w stanie sami sobie poradzić. Sytuacja zmieniła się w momencie, kiedy Pan Bartek doznał kontuzji ręki i obecnie nie jest w stanie podjąć ciężkiej pracy, a taką, która odpowiadałaby jego możliwościom fizycznym jest mu bardzo ciężko znaleźć. W codziennym życiu najtrudniejsze dla Pana Bartka jest wychowanie Kacpra tak, aby był dobrym człowiekiem. Przez wydarzenia w swoim życiu bardzo ciężko jest mu zaufać kobiecie i razem z nią stworzyć dom dla syna, przez co musi być dla chłopca i ojcem i matką. Rodzina w tym momencie utrzymuje się tylko ze świadczenia “500+” oraz innych zasiłków, które w sumie wynoszą 770 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania rodzinie zostaje zaledwie 135 zł na miesiąc na członka rodziny. 

Pod linkiem poniżej znajduje się więcej informacji na temat wybranej rodziny oraz pełna lista produktów, które chcielibyśmy zebrać.

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/1851/505?utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2019&utm_term=darczynca  

Główne potrzeby rodziny to żywność i środki czystości.  Potrzebna jest też szafa,  więc chcielibyśmy ogłosić zbiórkę pieniędzy, aby podarować im jak najwięcej. Każda złotówka się liczy więc bardzo prosimy o pomoc.

W naszej szkole przygotujemy pudła do których będzie można przynosić produkty z listy, tj.

Żywność trwała:

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka,  cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, ananasy i brzoskwinie w puszce

Środki czystości:

Proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

Odzież:

Bartosz: Dres (Całoroczne), rozmiar: XL, Uwagi: na 180 cm wzrostu, ciemny, rozmiar orientacyjny, sylwetka dosyć puszysta

Bartosz: Bluza (Całoroczne)

Rozmiar: XL, Uwagi: na 180 cm wzrostu, z kapturem, ciemna, rozmiar orientacyjny, sylwetka dosyć puszysta

Bartosz: Czapka (Zimowe), rozmiar: XL,

Kacper: Koszulka / t-shirt (Całoroczne), rozmiar: 152 cm, Uwagi: piłkarskie, ciemne, granatowe, szczupła sylwetka

Kacper: Dres (Całoroczne), rozmiar: 152 cm, Uwagi: ciemny, granatowy, szczupła sylwetka

Kacper: Spodnie (Całoroczne), rozmiar: 152 cm, Uwagi: sztruksowe, szczupła sylwetka

Kacper: Bluza (Całoroczne), rozmiar: 152 cm, Uwagi: ciemna, z kapturem

Obuwie:

Bartosz: Adidasy, rozmiar: 42

Kacper: Sportowe, rozmiar: 39, Uwagi: halówki

Materiały szkolne: zeszyty, bloki, farbki,  klej,  papier kolorowy, nożyczki, plecak, przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:

kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, ręczniki , wymiary pościeli 160×200 cm

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

Specjalne wymagania:

Rodzina potrzebuje pojemnej szafy, ponieważ mają tylko jedną, w której ledwo mieszczą się rzeczy Pana Bartosza i Kacpra; książki oraz artykuły szkolne leżą na wierzchu.

Pieniądze można przesyłać (na  konto z tytułem ” szlachetna paczka” bądź wpłacić gotówką w naszej szkole. 

61 1140 2004 0000 3802 3460 5304

Wierzymy,że wspólnie możemy więcej! Każda złotówka i podarowana rzecz na pewno sprawi im ogromną radość! Myślimy również, że jest to piękny przykład jaki możemy dać dzieciom i pokazać im że trzeba pomagać innym szczególnie w okresie świątecznym , bo to przecież własnie o to chodzi aby dzielić się i wspierać innych!!

 

Dziękuje z góry za pomoc i wsparcie!