Angielski w grupie 4-6 latków

W tej grupie skupiamy się głównie na nauce angielskiego słownictwa. Zajęcia są tematycznie podzielone i co tydzień omawiamy inny temat. W trakcie zajęć śpiewamy, czytamy książki, słuchamy i powtarzamy, aby jak najlepiej zapamiętać omawiany materiał.

Zajęcia odbywają się w systemie semestralnym, łącznie 30 godzin na semestr, dwa razy w tygodniu po 45 minut każde zajęcia. Lekcje języka angielskiego dla 4-latków to świetna okazja, aby rozpocząć naukę tego języka. Dzieci w tym wieku bardzo szybko przyswajają nowe słowa i zwroty, dlatego zajęcia powinny być przygotowane w sposób przyjazny i zabawny, aby zachęcić do nauki. Możemy wykorzystać piosenki, gry, rysowanie i inne ćwiczenia, które pomogą dzieciom zapamiętać nowe słowa i zwroty. Ważne jest, aby w trakcie zajęć stosować różnorodne metody nauczania, takie jak metoda TPR (Total Physical Response), która polega na wykorzystaniu ruchu ciała do opanowania nowych słów i zwrotów.

Ogólnie rzecz biorąc, zajęcia z angielskiego dla 4-latków powinny być przyjemnością dla dzieci i pomagać w rozwijaniu umiejętności językowych w przyjaznej i ciekawej atmosferze.