Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego w English Kids Club?

 

Angielski jest zdecydowanie najczęściej używanym językiem na świecie. Nie trzeba władać nim biegle, by móc porozumieć się z osobą z drugiego końca świata. Z kolei biegła znajomość języka angielskiego otwiera wiele ścieżek kariery i pozwala cieszyć się szacunkiem wśród współpracowników. Co zyskuje się dzięki znajomości języka angielskiego?  

  1. Dostęp do lepszych ofert pracy

Wiele dużych firm na całym świecie wymaga, aby ich pracownicy mówili po angielsku w takim stopniu, by móc bez przeszkód porozmawiać z kontrahentami i klientami. Angielski staje się wspólnym językiem, dzięki któremu ludzie z różnych krajów i kultur mogą się komunikować. Znosi to potrzebę uczenia się wszystkich obcych języków – wystarczy jeden, by móc z powodzeniem prowadzić międzynarodową firmę.

praca za granicą

2. Możliwość wyjazdu na zagraniczne studia

Wyjazdy na zagraniczne studia są aktualnie na wyciągnięcie ręki. Już w tak młodym wieku można więc poznawać wiele kultur i dostosowywać się do globalnego społeczeństwa. Nie jest to jednak dostępne, jeśli nie zna się języka angielskiego. Im jest on na wyższym poziomie, tym jest większa szansa na dostanie się na dobrą uczelnię.

Ponadto istnieje wiele wielkich dzieł literackich, naukowych, historycznych i filozoficznych, które zostały napisane po angielsku. Tłumaczenia często „odbierają im ducha”, dlatego aby poznać całą ich esencję, warto sięgnąć po oryginalną książkę w języku angielskim.

  1. Ułatwione podróżowanie w dowolne miejsce na świecie

Ludzie na całym świecie mówią po angielsku. Nawet starsze osoby znają kilka słów i podstawowych zwrotów, dzięki czemu nawiązanie kontaktu jest niezwykle proste. Młodsze natomiast w przeważającej większości krajów posługują się biegle językiem angielskim, dlatego omówienie szczegółów podróży czy zapytanie o drogę jeszcze nigdy nie było tak proste.

  1. Niezbędną umiejętność opanowaną w krótkim czasie

Większość ludzi uważa, że ​​nauka języka jest bardzo trudna. I choć jest to prawdą w przypadku bardzo specyficznych i obcych języków, to jednak angielski nie zalicza się do tej grupy. Gramatyka i zasady, jakie w nim panują, są logiczne i łatwe do usystematyzowania. Na początku mogą sprawiać problemy, jednak wystarczy kilka miesięcy intensywnej nauki, by dostrzegać i radzić sobie ze wszystkimi niuansami.

  1. Zrozumienie zagadnień kulturowych

Jednym z powodów, dzięki którym tak łatwo jest nauczyć się języka angielskiego jest to, że pojawia się on we wszystkich dostępnych źródłach. Słyszy się go prawie non stop w radio, w TV, w internetowych programach. Biblioteki i księgarnie pełne są zasobów dostosowanych do różnych grup wiekowych – od książeczek do nauki alfabetu po angielsku, po specjalistyczną literaturę naukową. W każdej chwili można również porozmawiać z native speakerami przez Skype, by przełamać swój strach przed wypowiadaniem się w obcym języku. To wszystko sprawia, że nauka angielskiego może być niezwykle przyjemną i ciekawą przygodą, dzięki której lepiej zrozumie się otaczający świat.

  1. Prawidłowe kształtowanie mózgu

Nauka języka obcego jest czynnością, która angażuje wiele sektorów w mózgu. To oznacza, że dzięki niej można się stać po prostu mądrzejszym. Jest niezwykle ważna w budowaniu intelektu, a przy skorzystaniu z dodatkowych materiałów, takich jak książeczki dotykowe do nauki angielskiego, może stanowić istotny punkt rozwoju maluchów.